Başlangıç Programı 2023 Buluşmaları Devam Ediyor!
2

Öğretmen Köyü Topluluğuna dahil olmak için, katılımcı ve barışçıl öğrenme için gönüllü olanları, 13. Nesil Başlangıç Programı’na davet etmiştik. 2022 yılı Kasım ayında Öğretmen Köyü’nde Başlangıç Programı’na başlayan 13. Nesil Öğretmen Köyü Topluluğuna katılmak için ilk adımı attı, birinci buluşmasını gerçekleştirdi. 

Kasım ayı buluşmasında ilk gün, katılımcıların kendileriyle, birbirleriyle ve doğanın içindeki yerleşkedeki canlı hayat ile bağlantı kurmalarına odaklanan bir akıştaydı. Ardından 13. Nesil katılımcıları 2 günlük Çocuk Algısı ve Hakları modülünü Melda Akbaş ve Kesra Okumuş ile tamamladı. Takip eden 3 günde Şiddetsiz İletişime Giriş modülünde Feyza Eyikul ile birlikte olan topluluk 6 günlük ilk modülü tamamlayarak köyden ayrıldı.

Yarıyıl tatili ile birlikte 13. Nesil katılımcıları 2. buluşmasına, bu defa online olarak, gerçekleştirdi. 3 gün boyunca Burak Ülman ile birlikte Sosyokrasiye Giriş ile Derin Demokrasi ve Katılımcı Karar Alma modüllerini çalıştılar.

BBOM Öğretmen Köyü Topluluğunun 13. Nesil öğretmenlerinin 3. ve son Başlangıç Programı buluşması Haziran ayında yine Bodrum Dağbelen’deki Köy yerleşkesinde gerçekleşecek.  

Facebook
Twitter