Öğrenme Ortaklığı Programı “Birlikte İyileşiyoruz” Başvuruya Açıldı
Öğrenme Ortaklığı Duyuru Kopyası

Öğrenme Ortaklığı Programı için başvurular açıldı!

Başka Bir Okul Mümkün Derneği olarak, depremlerin ardından bir yandan yasımızı yaşar ve paylaşırken, bir yandan da öğrenme ortamlarını desteklemeyi odağımızda tutuyoruz. Bu dönemde, kendimizi ve birbirimizi dinlemenin, duygularımızı ifade edecek şefkatli alanlar bulmanın, ortak ihtiyaçlarımızda-özlemlerimizde buluşmanın ve ihtiyaçlarımızdan aldığımız güçle seçimler yapmanın her zamankinden daha önemli olduğunu düşünüyoruz. 

Birbirimizle dayanışma içinde olmanın hem bizleri hem çocukları destekleyeceği ümidiyle, öğretmenler arasında Şiddetsiz İletişim temelli bir destek ortamı oluşturan Öğrenme Ortaklığı Programı’nı yeni katılımcılara açıyoruz. 2 yılı aşkın süredir devam ettirdiğimiz bu programı bu yıl güncel ihtiyaçları da dikkate alarak “Birlikte iyileşiyoruz” temasıyla açıyoruz. 

Böylelikle, öğretmenlerimizin kendilerini ve çocukları destekleyebileceği, farklı kaynaklar edinebileceği zenginlikte bir destek programı sunma niyetindeyiz.

Bu amaçla, öğretmenlerin depremin kendilerinde yarattığı etkileri anlamaları, duygusal regülasyonlarını sağlayabilmeleri ve çocukların farklı travma tepkilerini tutabilmelerini destekleyebilmek için uzmanlar eşliğinde düzenli bir araya gelebilecekleri bir etkinlik serisi de hazırlandı. Öğrenme Ortaklığı Programı-Birlikte İyileşiyoruz Programı, ortakların gönüllü katılımına açık olarak bu etkinlik serisini de kapsıyor. 

Programa katılım ücretsiz.

Detaylı bilgi ve başvuru için >>

Facebook
Twitter